Apie

MUZIKA ERDVĖJE – kūrybinė platforma ir vienintelis Lietuvoje šiuolaikinės muzikos festivalis, skirtas nagrinėti žmogaus, garsinės aplinkos ir erdvės santykį, atkreipiantis dėmesį į visuomenei aktualias temas.

Nuo 2014 metų organizuojamo festivalio komozitorių specialiai sukurtos muzikinės instaliacijos bei performasai jau įgarsino daugiau nei 20 Vilniaus miesto ir jo apylinkių erdvių: PPC „Panorama“, Valdovų rūmai, „Swedbank“ administracinis pastatas, „Halės“ turgavietė, miesto viešasis transportas, geležinkelio stotis, Vilkpėdės ligoninė, Lazdynų mikrorajono požeminė perėja, miesto nakvynės namai, Bernardinų sodas, požeminė stovėjimo aišktelė po V. Kudirkos aikšte, Energetikos ir technikos muziejus bei kiti. 

Per šiuos metus „Muzika erdvėje“ dėmesį skyrė tokioms temoms, kaip įvairios Vilniaus bendruomenės, sostinės mikrorajonai, viešojoje erdvėje vyraujantys stereotipai, sostinės įvaizdis, atsiskleidžiantis R. Gavelio romane „Vilniaus pokeris“ ir kitos.

2016, 2017 ir 2019 metais festivalį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. 2020 metais – Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Festivalis dėkoja partneriams, įsileidusiems šiuolaikinę muziką į savo erdves.

Festivalio meno vadovai: Agnė Matulevičiūtė ir Matas Drukteinis

Į viršų