Muzika erdvėje’22 kviečia teikti kūrinius ir tyrinėti miestą kaip archetipą

8-ąjį kartą rengiamas įvietintai, socialiai orientuotai muzikai skirtas festivalis „Muzika erdvėje“, vyksiantis jau rugsėjo 7–11 dienomis ir tyrinėjantis muzikos, architektūros ir sociokultūrinius ryšius, šiais metais skiriamas pasitikti artėjantį Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų bei kviečia menininkus ir klausytojus nagrinėti miestą kaip archetipą.

„Muzika erdvėje“, kaip ir kasmet, skelbia atvirą kvietimą teikti kūrinius festivalio programai. Šį kartą, sparčiai artėjant rugsėjui, meninkų prašoma pateikti ne tik koncepcijas, bet ir pradėtus kurti eskizus ar sukurtų kūrinių ištraukas. Konkurse laukiami ir nauji, ir jau anksčiau sukurti bei viešai pristatyti, tačiau pasirinktoje erdvėje įvietinami, kūriniai, atitinkantys festivalio koncepciją ir temą.

Konkurse gali dalyvauti bet kokio amžiaus lietuvoje gyvenantys įvairių tautybių ir užsienyje gyvenantys lietuvių tautybės kompozitoriai, garso menininkai bei kitų sričių kūrėjai ar jų grupės. Laukiami įvairūs kūriniai, kurių svarbiausia medija yra garsas / muzika:

  1. Garso / tarpdisciplininė (objektinė) instaliacija. Kūrinio įrašams ar atlikimui gali būti pasitelkiami atlikėjai, naudojami (taip pat kuriami, gaminami) objektai, tačiau visa tai turi būti numatyta paraiškoje, priemonių sąraše, ir neviršyti bendros galimos biudžeto sumos. Kūrinio įgyvendinimo biudžetas: iki 800 Eur.
  2. Muzikinė kompozicija. Kūrinio trukmė: 25–45 min. Instrumentų sudėtis: iki 4 atlikėjų (negali būti naudojamas fortepijonas ir orkestrinė perkusija). Kiti retesni instrumentai gali būti naudojami, jeigu paraiškoje numatyti galimi atlikėjai. Papildomai gali būti naudojama elektronika ar videoprojekcijos. Tokiu atveju, tai turi būti numatyta paraiškoje, ir neviršyti bendros galimos biudžeto sumos.
  3. Muzikos (garso) performansas (arba kitas laike apribotas meninis vyksmas, kurio pagrindą sudaro originali muzika). Kūrinio trukmė: 25–45 min. Kūrinį gali atlikti pats(-ys) autorius(-iai), tačiau gali būti numatomi ir papildomi atlikėjai. Visa tai turi būti numatyta paraiškoje ir neviršyti bendros galimos biudžeto sumos. Kūrinio įgyvendinimo biudžetas: iki 800 Eur.

Šių metų festivalio tema – miestas kaip archetipas

Festivalis skiriamas Vilniaus 700 metų jubiliejui. Festivalio tema kviečia nagrinėti Vilniaus (ir apskritai miesto kaip darinio) urbanistiką, architektūrą, socialinius ir kitokius mieste vykstančius sisteminius procesus bei ekosistemas ar struktūras, kuriose derinami skirtingi poreikiai, vizijos ir gyvenimo būdai. Kaip kiekvienas iš mūsų suvokiame miestą bei savo ir bendruomenės vaidmenį jame?

Kaip dalyvauti konkurse?

Paraiškos dalyvauti konkurse priimamos iki 2022 m. rugpjūčio 8 d. 23:59 val. (Lietuvos laiku) el. paštu: gintare@menogenas.lt. Vėliau atsiųstos paraiškos vertinamos nebus.

Reikia pateikti:

  1. užpildytą paraiškos formą;
  2. laisvos formos kūrybinės veiklos aprašymą (CV);
  3. Kūrinio eskizą:
    1. teikiant garso / tarpdisciplininę (objektinę) instaliaciją: 1) garso įrašo 5–10 min ištrauka.; 2) instaliacijos schema, vizualizacija (esant objektams);
    2. teikiant Muzikinę kompoziciją: 1) muzikinė kūrinių struktūra / prekompozicija (viso kūrinio) arba partitūra iki 5 psl., taip pat, jei yra galimybė, demo garso įrašo ištrauka.
    3. teikiant Muzikos (garso) performansą arba panašų kūrinį: 1) garso įrašo 5–10 min ištrauka ir / arba muzikinė kūrinių struktūra / prekompozicija (viso kūrinio) arba partitūra iki 5 psl.; 2) režisūrinė / veiksmo koncepcija su scenovaizdžio / schematine veiksmo vizualizacija.
  4. kitus dokumentus, kurie padėtų išsamiai įvertinti paraišką (ankstesnių kūrinių ar kūrybos recenzijas, atsiliepimus spaudoje ir pan.).

Rezultatai, kaip numato konkurso nuostatai, bus paskelbti iki rugpjūčio 10 d. Per numatytą laikotarpį dalyviams bus patvirtinta pasirinkta (arba suderinta alternatyvi) kūrinio įgyvendinimo erdvė. Pagal kūrinio pobūdį, atrinktų kūrinių autoriai turės laiko iki festivalio / kūrinio repeticijų galutinai užbaigti kūrinius.

Jei kyla klausimų dėl konkurso – rašykite: info@menogenas.lt.

DOKUMENTAI PARSISIŲSTI:

Muzika erdvėje’22 kviečia teikti kūrinius ir tyrinėti miestą kaip archetipą
Į viršų